АВТОРСЬКІ СТАТТІ


ВІРУСНИЙ МАРКЕТИНГ - ВИЗНАЧЕННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ


ЩО ТАКЕ ВІРУСНИЙ МАРКЕТИНГ


Вірусний маркетинг (або віральний маркетинг)
- це стратегія маркетингу, яка полягає в створенні такого контенту, щоб цільова аудиторія добровільно поширювала контент у своєму середовищі, створюючи таким чином ефект "вірусу", коли інформація самостійно поширюється максимально швидко та широко у соціальних медіа, месенджерах та інших платформах без застосування рекламних інструментів принаймні на вторинних етапах поширення.

Вірусний маркетинг включає вірусні відеоролики, зображення, текстові повідомлення, меми, інфографіку або емоційні історії, які спонукають користувачів ділитися змістом. Віральний маркетинг може бути дуже ефективним засобом привертання уваги до бренду, рекламної кампанії або продукту, оскільки він дозволяє розповсюджуватися швидше та з меншими витратами на рекламу.

Проте, варто зазначити, що успішний вірусний маркетинг зазвичай вимагає креативного контенту та глибокого розуміння цільової аудиторії, щоб викликати бажання ділитися матеріалами з іншими, а також вміння стимулювати активність та взаємодію.

Щоб бути ефективним, вірусний маркетинг має відповідати наступним вимогам:

 • Креативний та цікавий контент. Вірусний маркетинг вимагає привабливого, цікавого та інноваційного контенту, який викликає емоції та захоплює аудиторію. Гумор, несподівані елементи та унікальність можуть збільшити шанси на поширення контенту.
 • Зв'язок з цільовою аудиторією. Ефективний вірусний маркетинг потребує розуміння цільової аудиторії та її інтересів. Контент має бути націлений на конкретну аудиторію і відповідати їхнім потребам та цінностям.
 • Соціальні мережі та месенджери. Вірусний маркетинг найефективніший в онлайн-середовищі, особливо в соціальних мережах, де контент може легко поширюватись від одного користувача до іншого.
 • Інтерактивність та залучення аудиторії. Вірусний маркетинг може покращити свої шанси на успіх, якщо він сприяє взаємодії аудиторії та включає її у діалог чи закликає до дії.
 • Трендовість та актуальність. Вірусний маркетинг часто базується на поточних трендах, які привертають увагу аудиторії. Сфери, де швидко змінюються тенденції та популярність, можуть бути сприятливими для вірусного маркетингу.
 • Емоційна зв'язок. Контент, який викликає сильні емоції, буде поширюватися швидше. Вірусний маркетинг може використовувати емоційні історії, рухливі зображення або захопливі відео.

Загалом, успіх вірусного або вірального маркетингу залежить від того, наскільки привабливим, актуальним та емоційним є контент, який може задовольнити інтереси та потреби аудиторії, а також наскільки легко він може бути поширений у цифровому середовищі.


СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ

Беручи до уваги характеристики ефективного вірусного маркетингу, ось деякі приклади галузей, де він може працювати особливо добре:

 • Споживчі товари. Галузі споживчих товарів, наприклад таких як одяг та взуття, можуть успішно використовувати вірусний маркетинг, особливо якщо компанії представляють інноваційні продукти або цікаві рекламні кампанії, коли сценарії використання товарів суттєво відрізняються від звичайної практики та викликають здивування та захоплення.
 • Технології та електроніка. Технологічні галузі, такі як смартфони, гаджети або інша техніка, можуть використовувати вірусний маркетинг, якщо їх продукти мають сильну конкурентоспроможність та унікальні функції. Компанії можуть створити захоплюючи футуристичні сценарії використання товарів, які викликають вірусний ефект поширення інформації про них.
 • Туризм та готелі. Галузь туризму може привернути увагу вірусними кампаніями, що демонструють захопливі місця для відпочинку та подорожей, емоційні історії про подорожі та привабливі туристичні пропозиції.
 • Їжа та напої. Харчова промисловість може застосовувати вірусний маркетинг, пропонуючи ексклюзивні страви, нові кулінарні тренди, або залучаючи аудиторію до конкурсів та акцій.
 • Фітнес та здоров'я. Галузь фітнесу та здорового способу життя може використовувати вірусний маркетинг, пропонуючи виклики, тренування, щоденні поради про здоров'я та спорт.
 • Соціальні та активістські рухи. Організації, які працюють над важливими суспільними питаннями або пропагують добрі справи, можуть залучати більше підтримки і уваги шляхом вірусного маркетингу.

Зазначимо, що успіх вірусного маркетингу залежить від креативності, релевантності для аудиторії та здатності привертати увагу користувачів в онлайн-середовищі. У кожній галузі можна знайти успішні приклади вірусного маркетингу, які стимулюють поширення контенту і сприяють популяризації брендів та продуктів.


МОЖЛИВІ СКЛАДНОЩІ

Однак, також необхідно зазначити, що при застосуванні вірального маркетингу можуть виникати деякі проблеми, які можуть вплинути на його ефективність і успішність. Основні проблеми включають:

 • Невдалий контент. Якщо вміст для аудиторії не є достатньо привабливим, цікавим або захоплюючим, то вірусний ефект буде обмеженим і контент може не отримати широкого поширення.
 • Надмірний рекламний зміст. Якщо вміст явно має комерційний характер і недостатньо цікавий або корисний для аудиторії, користувачі можуть відкинути його як нав'язливу рекламу, що призведе до негативного впливу на бренд.
 • Втрата контролю над контентом. Якщо вірусний контент поширюється надто швидко, то компанія може втратити контроль над його доповненням та інтерпретацією, через ставлення та коментарії аудиторії. Іноді контент може бути сприйнятий аудиторією невірно або використаний неочікуваним чином.
 • Ризик негативної публічності. Якщо вірусний контент негативно сприймається аудиторією або містить неприйнятний зміст, це може призвести до погіршення репутації бренду.
 • Недостатній контроль над метриками. Вірусний маркетинг може бути менш передбачуваним, що робить складним контроль і вимірювання його ефективності, зокрема, якщо залежить від органічного поширення через користувачів.
 • Потенційні правові проблеми. Якщо вірусний контент порушує авторські права, права на конфіденційність або має неприпустимий зміст, це може призвести до правових проблем для компанії.

Успішне застосування вірусного маркетингу вимагає обережного планування, розуміння аудиторії та створення цікавого та відповідного контенту, що допоможе уникнути цих проблем. Контроль і спостереження за реакціями аудиторії на контент також допомагають забезпечити успіх вірусного маркетингу.

Вірусний маркетинг може нести значні переваги, такі як швидке поширення контенту серед великої аудиторії без великих витрат на рекламу, збільшення впізнаваності бренду та залучення нових клієнтів через добровільне поширення контенту. Однак, його успіх залежить від креативності, нерекламної цінності для аудиторії та здатності стимулювати поширення. Однак, недостатня релевантність, погана якість контенту або недостатній контроль над поширенням можуть спричинити невдачу в реалізації вірусного маркетингу та, навіть, завдати суттєвої школи маркетинговому комплексу.

Досягнення комерційних цілей підприємства за допомогою ефективного маркетингу вимагає глибокого знання ринкової ситуації, розуміння потреб споживачів, вміння аналізувати та знаходити альтернативи, творчого та креативного підходу до розв'язання проблем. Наша компанія має великий досвід визначення оптимальної маркетингової стратегії для бізнесу замовника, створення потужного бренду та ринкового позиціонування, а також розробки маркетингового комплексу для впровадження обраної стратегії. З послугами та рішеннями нашої компанії можна ознайомитися, відповідно, на сторінках "Послуги" та "Рішення".
Популярні статті блогу
Як скласти бізнес-план - головні елементи, структура та поради
Що таке бізнес-план? Яку структуру має бізнес-план та які елементи є визначальними? Як складається бізнес-план на практиці?
Маркетингова стратегія - визначення, розробка, поради
Що таке маркетингова стратегія? Як розробити маркетингову стратегію? Які фактори брати до уваги у процесі побудови маркетингової стратегії?
Як скласти маркетинговий план - визначення, структура та поради
Що таке маркетинговий план? Яку структуру має маркетинговий план та які елементи обов'язкові для успіху? Чи існує ідеальний приклад маркетингового плану?
Бренд та брендинг у сучасному маркетингу
Що таке бренд? Чому важливо мати та пиклуватись про сильний бренд? Яке значення має брендинг для компаній у сучасних реаліях??
Капітал бренду як центральний елемент маркетингового комплексу
Що таке капітал бренду? Які переваги надає капітал бренду? Яку структуру має капітал бренду? Як створити капітал бренду?
Позиціонування як метод розбудови капіталу бренду
Що таке позиціонування? Як позиціонування співвідноситься з концепцією капіталу бренду? Як впровадити покрокове позиціонування на практиці?
Інтеграція вторинних асоціацій у позиціонування бренду
Що таке вторинні або допоміжні асоціації? Яке значення мають вторинні асоціації для споживчого сприйняття бренду? Що є джерелом для вторинних асоціацій?
Базові елементи бренду: назва, домен, логотип, слоган, персонаж та інші
Що таке базові елементи бренду? Якими є загальні та специфічні критерії відбору? Як поєднати елементи для максимізації капіталу бренду?
Еволюція маркетингового комплексу від 4P до 12P
Що таке маркетинговий комплекс? З яких елементів складається маркетинговий комплекс? Які фактори впливають на еволюцію маркетингового комплексу?
Як розробити маркетинговий комплекс - класична концепція 4P
З чого складається маркетинговий комплекс за концепцією 4P? Які стратегії, підходи та інструменти найбільш поширені для кожного елементу комплексу?
Додаткові елементи маркетингового комплексу - концепції 8P, 12P
Які елементи додаються до класичного маркетингового комплексу 4P? Яку концепцію обрати - 4P, 8P чи 12P? Чи дійсно є необхідність у такому розширенні комплексу?

Контакти
Отримувати новини
© 2017 DiNANTA
Made on
Tilda