АВТОРСЬКІ СТАТТІ


ІНТЕРНЕТ МАРКЕТИНГ - ВИЗНАЧЕННЯ, СЕГМЕНТАЦІЯ, ВИКОРИСТАННЯ


ЩО ТАКЕ ІНТЕРНЕТ МАРКЕТИНГ


Інтернет маркетинг (або онлайн маркетинг, цифровий маркетинг або e-маркетинг), це сукупність стратегій і методів просування товарів, послуг або бренду через Інтернет з метою привернення уваги цільової аудиторії, підвищення свідомості про бренд, залучення потенційних клієнтів та збільшення продажів.

Ми зустрічаємось із інтернет маркетингом практично щодня, коли користуємось інтернетом або мобільними пристроями. Ось деякі звичайні ситуації, яких неможливо уникнути у сучасному житті:

 • Реклама у пошукових системах. Коли ми вводимо запит у пошукову систему Google, ми бачимо оголошення вгорі або внизу сторінки, які пропонують товари або послуги, пов'язані з нашим запитом.
 • Соціальні мережі. Коли ми переглядаємо свої сторінки в соціальних мережах, таких як Facebook, Instagram, Twitter, ми бачимо рекламу від різних компаній, які намагаються привернути нашу увагу.
 • Email-маркетинг. Коли ми відкриваємо нашу електронну пошту, ми можемо знайти різноманітні рекламні повідомлення, спеціальні пропозиції, знижки та інформацію від різних компаній.
 • Візуальна реклама. Коли ми переглядаємо сайти чи блоги, читаємо новини або дивимось відео на YouTube, ми можемо бачити рекламні банери, рекомендації товарів або інший рекламний контент.
 • Покупки в Інтернеті. Коли ми робимо покупки онлайн, ми зазвичай бачимо рекомендації товарів, популярні товари або пропозиції зі знижками, що підштовхують нас зробити додаткову покупку.
 • Ретаргетинг. Після відвідування деяких сайтів чи перегляду сторінок певних товарів, ми можемо помітити, що реклама цих сайтів або товарів з'являється на інших сторінках, які ми відвідуємо, наздоганяє нас завдяки технології ретаргетингу тощо.

Враховуючи поширеність інтернету та цифрових технологій, інтернет маркетинг стає все більш важливим для підприємств, брендів та осіб, які бажають спілкуватися з аудиторією та просувати свої продукти чи послуги.


ТИПИ КАНАЛІВ ПРОСУВАННЯ В ІНТЕРНЕТІ

З точки зору бізнесу, для ефективної організації інтернет маркетингу необхідно розуміти, що маркетингове просування брендів, товарів чи послуг в інтернеті відбувається через три головні сегменти або типи каналів просування, кожен з яких має певні особливості та специфіку:

 • Власні медіа (Owned media) - сукупність каналів просування, якими компанія безпосередньо володіє та має повний контроль над інформацією, яка пропонується увазі потенційних клієнтів. Власні медіа включають веб-сайти, блоги, сторінки в соціальних мережах, списки електронної розсилки, мобільні додатки, ігри та будь-які інші цифрові активи компаній.
 • Платні медіа (Paid media) - сукупність сторонніх каналів просування інформації, де компанії платять за розміщення реклами або контенту та мають обмежений контроль за поширеною інформацією у рамках угоди між компанією та власником інтернет ресурсу. Це може включати рекламні оголошення у пошукових системах, рекламу в соціальних мережах, банери на веб-сайтах, рекламу у мобільних додатках, платне розміщення прес-релізів у онлайн ЗМІ, замовні статті або "джинсу" тощо.
 • Залучені медіа (Earned media) - сукупність каналів просування, де компанії отримують висвітлення, згадки або увагу у ЗМІ та в інших сторонніх джерелах без оплати. Це можуть бути статті в ЗМІ про компанію, відгуки клієнтів або лідерів думок, вірусний контент тощо. Інформація у залучених медіа виникає як результат хорошої або поганої репутації, яку компанія заслужила своїми зусиллями. Недоліком є відсутність будь-якої можливості контролю якості контенту та шляхів його поширення.

Використання всіх трьох каналів просування допомагає компаніям залучати, взаємодіяти та утримувати свою аудиторію, розвивати бренд, підвищувати продажі та створювати імідж у цифровому просторі. Кожен з цих каналів має свої переваги та може доповнювати один одного для досягнення ефективного інтернет маркетингу.

Взагалі у сучасних реаліях майже неможливо досягти успіху використовуючи лише один із зазначених каналів просування. Інформації в інтернеті настільки багато, що без комплексного підходу майже неможливо досягти потрібного рівня обізнаності про бренд, товар або послугу.

Лише комплексний підхід у маркетинг стратегії може наблизити компанію до потрібних результатів. Наприклад, ось найпростіший зразок інтеграції каналів маркетингового просування онлайн, які зазначені вище:

 • Компанія створює цікавий та корисний контент на своєму сайті чи в блозі, наприклад, статті, поради, інструкції, які відповідають на питання аудиторії та вирішують її проблеми. Однак, якщо компанія молода та маловідома, то без додаткового просування контент не буде помітним та про нього ніхто не дізнається окрім власників бізнесу та співробітників.
 • Тоді, компанія запускає рекламну кампанію в Google Ads, спрямовану на певні ключові слова, пов'язані з її продуктом або послугою. Реклама виводиться у результатах пошуку, коли користувачі здійснюють пошук за ключовими словами, що дозволяє компанії привертати нових клієнтів та поширити власний контент.
 • Якщо контент достатньо корисний або вірусний, то він починає власний шлях у мережі шляхом поширень, відгуків та рекомендацій у соціальних мережах, форумах або інших веб-ресурсах. В окремих випадках найбільш вдалий чи провокаційний контент може привернути увагу лідерів думок, що суттєво прискорить зростання обізнаності про бренд, товар чи послугу.

Так, це дуже проста схема інтеграції трьох каналів інтернет маркетингу, але вона відображає головну ідею - комбінування власних, платних та залучених медіа навколо якісного контенту є основою вдалого маркетингу в інтернеті.


ПОМИЛКИ В ІНТЕРНЕТ МАРКЕТИНГУ

При застосуванні інструментів інтернет маркетингу підприємці можуть допускати різні типові помилки, які можуть негативно вплинути на ефективність маркетингових зусиль. Ось деякі з найпоширеніших помилок:

 • Незадовільна аналітика. Недостатнє використання аналітичних інструментів та ігнорування результатів маркетингових кампаній можуть призвести до марнування ресурсів на малоефективні методи маркетингу. Важливо ретельно аналізувати дані, вимірювати показники успішності та вчасно вносити корективи у маркетингову стратегію.
 • Нецільова аудиторія. Неуважний вибір цільової аудиторії може призвести до того, що маркетингові зусилля будуть спрямовані на неправильну або нецільову аудиторію. Важливо ретельно досліджувати свою цільову аудиторію, з'ясовувати її потреби та вимоги, щоб відповідно адаптувати маркетингові заходи.
 • Відсутність оптимізації для мобільних пристроїв. У сучасному світі значна кількість користувачів переглядає контент та робить покупки з мобільних пристроїв. Недостатня оптимізації веб-сайту або рекламних матеріалів для мобільних пристроїв може негативно впливати на результати маркетингу.
 • Невідповідний контент. Важливо створювати контент, який є цікавим, корисним та відповідає потребам аудиторії. Неправильний контент або надмірна реклама можуть відвернути аудиторію та призвести до втрати інтересу.
 • Надмірний фокус на соціальних медіа. Ведення присутності у багатьох соціальних мережах може вимагати значних зусиль та ресурсів. Підприємці можуть марнувати зусилля, якщо не зосереджуються на найбільш ефективних платформах для своєї аудиторії.
 • Відсутність зворотного зв'язку з аудиторією. Недостатня взаємодія з аудиторією може позбавити підприємця важливих інструментів покращення товарів, послуг та сервісу на основі відгуків клієнтів.
 • Використання спаму. Використання небажаних рекламних повідомлень або електронних листів може відвернути потенційних клієнтів та зашкодити репутації компанії.

Розуміння та уникнення типових помилок допоможе підприємцям створити ефективні маркетингові кампанії, які сприяють залученню нової аудиторії, збереженню існуючих клієнтів та підвищенню конкурентоспроможності в інтернеті та на ринку загалом.

Досягнення комерційних цілей підприємства за допомогою ефективного маркетингу вимагає глибокого знання ринкової ситуації, розуміння потреб споживачів, вміння аналізувати та знаходити альтернативи, творчого та креативного підходу до розв'язання проблем. Наша компанія має великий досвід визначення оптимальної маркетингової стратегії для бізнесу замовника, створення потужного бренду та ринкового позиціонування, а також розробки маркетингового комплексу для впровадження обраної стратегії. З послугами та рішеннями нашої компанії можна ознайомитися, відповідно, на сторінках "Послуги" та "Рішення".
Популярні статті блогу
Як скласти бізнес-план - головні елементи, структура та поради
Що таке бізнес-план? Яку структуру має бізнес-план та які елементи є визначальними? Як складається бізнес-план на практиці?
Маркетингова стратегія - визначення, розробка, поради
Що таке маркетингова стратегія? Як розробити маркетингову стратегію? Які фактори брати до уваги у процесі побудови маркетингової стратегії?
Як скласти маркетинговий план - визначення, структура та поради
Що таке маркетинговий план? Яку структуру має маркетинговий план та які елементи обов'язкові для успіху? Чи існує ідеальний приклад маркетингового плану?
Бренд та брендинг у сучасному маркетингу
Що таке бренд? Чому важливо мати та пиклуватись про сильний бренд? Яке значення має брендинг для компаній у сучасних реаліях??
Капітал бренду як центральний елемент маркетингового комплексу
Що таке капітал бренду? Які переваги надає капітал бренду? Яку структуру має капітал бренду? Як створити капітал бренду?
Позиціонування як метод розбудови капіталу бренду
Що таке позиціонування? Як позиціонування співвідноситься з концепцією капіталу бренду? Як впровадити покрокове позиціонування на практиці?
Інтеграція вторинних асоціацій у позиціонування бренду
Що таке вторинні або допоміжні асоціації? Яке значення мають вторинні асоціації для споживчого сприйняття бренду? Що є джерелом для вторинних асоціацій?
Базові елементи бренду: назва, домен, логотип, слоган, персонаж та інші
Що таке базові елементи бренду? Якими є загальні та специфічні критерії відбору? Як поєднати елементи для максимізації капіталу бренду?
Еволюція маркетингового комплексу від 4P до 12P
Що таке маркетинговий комплекс? З яких елементів складається маркетинговий комплекс? Які фактори впливають на еволюцію маркетингового комплексу?
Як розробити маркетинговий комплекс - класична концепція 4P
З чого складається маркетинговий комплекс за концепцією 4P? Які стратегії, підходи та інструменти найбільш поширені для кожного елементу комплексу?
Додаткові елементи маркетингового комплексу - концепції 8P, 12P
Які елементи додаються до класичного маркетингового комплексу 4P? Яку концепцію обрати - 4P, 8P чи 12P? Чи дійсно є необхідність у такому розширенні комплексу?

Контакти
Отримувати новини
© 2017 DiNANTA
Made on
Tilda