АВТОРСЬКІ СТАТТІ


МАРКЕТИНГ ГОТЕЛЮ ЧИ ГОТЕЛЬНОЇ МЕРЕЖІ


ОСОБЛИВОСТІ ГАЛУЗІ


Готельний бізнес є однією з найважливіших галузей туристичної індустрії, є надзвичайно складним і має велику кількість особливостей. Кількість готелів дійсно величезна та постійно зростає. Залучити гостей, задовольнити потреби, отримати позитивний відгук та рекомендацію іншим стає все складніше та складніше. Ціновий фактор все ще відіграє помітну роль, але вже не є вирішальним. Більш того, втягнувшись у цінову конкуренцію дуже важко забезпечити необхідний дохід та оновлювати основні фонди готелю. Приходить розуміння, що необхідно конкурувати не ціною, а репутацією та задоволенням гостей, створювати таку атмосферу, щоб гості були у захваті та не дуже турбувались за ціни. Як же ж конкурувати в таких умовах?

Перш за все, необхідно розуміти, що готельний бізнес є дуже складним та має свої особливості. Ось основні аспекти, які характеризують ринок готельних послуг та які необхідно враховувати для розбудови ефективної маркетингової стратегії окремого готелю чи готельної мережі:

 • Розташування. Локація готелю є ключовим фактором успіху. Готелі, розташовані в зручних та привабливих локаціях біля туристичних пам'яток, в центрі міста або поруч з бізнес-центрами, мають більше шансів привернути гостей. Альтернативою для готелів, які віддалені від популярних туристичних локацій або бізнес-центрів, є розташування у місці з розвинутою транспортною мережею або організація власного трансферу.
 • Клієнтські вимоги. Гості готелів мають різні вимоги та очікування. Деякі шукають розкішний відпочинок і готові платити високу ціну за високий рівень сервісу, в той час як інші шукають доступні готелі, які задовольняють лише базові потреби. Загалом список можливих вимог досить великий і готелі мають вміти знаходити баланс між ними - розташування, вартість, харчування, комфорт, дозвілля, послуги, безпека, конфіденційність, транспортна інфраструктура, екологічність, зручність для осіб з обмеженими можливостями тощо.
 • Залежність від репутації. Репутація готелю грає важливу роль у його успіху. Відгуки гостей, оцінки на веб-сайтах бронювання готелів та соціальні медіа суттєво впливають на популярність готелю та його спроможність залучати нових клієнтів.
 • Конкуренція. Готельний бізнес є досить конкурентним. За КВЕД 55.10 "Діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування" зареєстровано 4903 суб'єкти підприємницької діяльності, 3734 з яких у формі ФОП. Отже, незалежно від розташування готелю, ймовірно, будуть інші готелі або альтернативні варіанти проживання, між якими йде конкуренція за гостей. Конкуренція може впливати на ціни, а також на якість та набір послуг, які пропонуються для залучення клієнтів.
 • Сезонність. Багато готелів діють у регіонах, де туризм підпорядкований сезонному попиту. Це означає, що попит на готельні послуги змінюється в залежності від пори року. Наприклад, готелі у курортних місцях можуть мати високий попит влітку, але значно менший попит у зимовий період. В урбанізованих районах попит може бути стабільнішим, але все одно може залежати від пори року.
 • Події та бізнес активність. Проведення великих подій, таких як бізнес-конференції, виставки, спортивні змагання, культурні фестивалі, концерти тощо, може призводити до збільшення попиту на готельні номери у відповідній локації. Учасники та відвідувачі таких подій шукають місця для проживання, і готелі можуть використовувати цей попит, щоб заповнити свої номери та забезпечити більш високі прибутки.
 • Диверсифікація послуг. Завдяки конкуренції деякі готелі розширюють свій спектр послуг, щоб залучити більше гостей і збільшити свій дохід. Це може включати ресторани, бари, конференц-зали, азартні ігри, фітнес-центри, спа-салони, власні туристичні маршрути, власні розважальні програми, міні-зоопарки або інші додаткові зручності.
 • Інновації та технології. Готельний бізнес активно використовує нові технології та інновації для поліпшення обслуговування клієнтів. Це може включати в себе впровадження систем онлайн-бронювання, мобільних додатків для персоналізованого обслуговування тощо.
 • Міжнародний туризм. Зростання міжнародного туризму створює нові можливості для готелів. Готелі можуть привертати туристів з різних країн та культур, але при цьому повинні бути готові до зустрічі з різноманітними потребами та вимогами гостей з різних країн. З іншого боку, готельний бізнес може бути під сильним впливом негативних глобальних факторів, таких як епідемії, політичні конфлікти або економічні кризи. Ці фактори можуть значно змінювати попит на готелі та туристичний рух в певних регіонах

Як ми бачимо, готельний бізнес дійсно залежить від великої кількості факторів, які треба враховувати при побудові маркетингової стратегії готелю. Однак, в залежності від розташування, спеціалізації та цільових аудиторій готелю вплив тих чи інших факторів буде різним, що обумовлює різноманітність можливих маркетингових планів та маркетингових інструментів, які можуть бути використані для брендингу, позиціонування та просування окремого готелю.


ДЕЯКІ ЗАГАЛЬНІ СТРАТЕГІЇ ТА ПІДХОДИ

Як показує наша практика, сучасні реалії та конкуренція вимагають від готелів застосування стратегії комплексної розбудови бренду та мультиканального просування послуг, що передбачає створення маркетингового плану виходячи з конкретних бізнес-умов та обставин готельного бізнесу, що потребує маркетингової підтримки. Ось головні складові комплексної маркетингової стратегії, які актуальні для більшої кількості готелів:

 • Брендинг та позиціонування. Створення унікального бренду, чіткого позиціонування та ідентичності є основою для просування готелю в більшості випадків. Визнаний бренд дає масу переваг над конкурентами з точки зору залучення нових гостей, утримання поточної клієнтської бази, встановлення преміальної ціни на послуги, залучення більшої кількості партнерів тощо.
 • Реклама. Використання рекламних каналів, таких як телебачення, радіо, преса, інтернет, соціальні медіа і зовнішня реклама для привернення уваги потенційних клієнтів. Особлива увага приділяється рекламі у туристичних виданнях, в інтернеті на туристичних веб-сайтах або в соціальних медіа.
 • Онлайн-маркетинг. Використання інтернету і цифрових каналів для просування готелю, включаючи створення веб-сайту готелю, посадкових сторінок, мобільних додатків, пошукову оптимізацію (SEO), використання електронної розсилки та соціальних медіа для залучення нових клієнтів.
 • Співпраця з лідерами думок. Використання співпраці з впливовими особистостями, блогерами, туристичними експертами або іншими авторитетними особами для підвищення свідомості про готель та його привабливості для цільової аудиторії. Лідери думок можуть публікувати відгуки, рекомендації та фотографії про готель у своїх соціальних медіа або блогах.
 • Управління репутацією. Використання онлайн-відгуків, рейтингів та коментарів клієнтів для побудови позитивної репутації готелю, включаючи активний моніторинг та відповідь на відгуки, а також розвиток позитивних взаємин з клієнтами.
 • Спільні пропозиції. Партнерство з іншими підприємствами або організаціями, такими як авіакомпанії, туристичні агентства, ресторани, магазини, розважальні заклади тощо, для створення спільних пакетів або пропозицій. Це дозволяє готелю привернути нових клієнтів за допомогою спільної реклами та інтегрованого маркетингу.
 • Програми лояльності. Створення програм заохочення для постійних клієнтів, що надають знижки, безкоштовні ночі, привілеї або інші переваги. Це сприяє збереженню клієнтів та підвищенню повторних бронювань.
 • Цінові стимули. Встановлення конкурентоспроможних цін на номери та послуги готелю, включаючи використання стратегій цінової диференціації, таких як знижки для певних груп клієнтів, сезонні знижки або спеціальні пропозиції.

Необхідно зазначити, що в рамках однієї статті ми не можемо ні показати усі підводні камені, ні продемонструвати усі маркетингові методики та інструменти, що характерні для зазначеної галузі. Тобто, це лише декілька прикладів доволі загальних маркетингових підходів, які можна застосовувати до готельного бізнесу. З практичної ж точки зору все набагато складніше - вибір конкретної маркетингової стратегії та інструментів залежить від цільової аудиторії, конкурентного оточення та унікальних переваг готелю тощо. В той же час бажано розуміти, що маркетинг готельного бізнесу може зіштовхнутись з рядом специфічних проблем, які характерні лише для кожного окремо випадку та вимагають індивідуального підходу до їх рішення.

Досягнення комерційних цілей підприємства за допомогою ефективного маркетингу вимагає глибокого знання ринкової ситуації, розуміння потреб споживачів, вміння аналізувати та знаходити альтернативи, творчого та креативного підходу до розв'язання проблем. Наша компанія має великий досвід визначення оптимальної маркетингової стратегії для бізнесу замовника, створення потужного бренду та ринкового позиціонування, а також розробки маркетингового комплексу для впровадження обраної стратегії. З послугами та рішеннями нашої компанії можна ознайомитися, відповідно, на сторінках "Послуги" та "Рішення".
Популярні статті блогу
Як скласти бізнес-план - головні елементи, структура та поради
Що таке бізнес-план? Яку структуру має бізнес-план та які елементи є визначальними? Як складається бізнес-план на практиці?
Маркетингова стратегія - визначення, розробка, поради
Що таке маркетингова стратегія? Як розробити маркетингову стратегію? Які фактори брати до уваги у процесі побудови маркетингової стратегії?
Як скласти маркетинговий план - визначення, структура та поради
Що таке маркетинговий план? Яку структуру має маркетинговий план та які елементи обов'язкові для успіху? Чи існує ідеальний приклад маркетингового плану?
Бренд та брендинг у сучасному маркетингу
Що таке бренд? Чому важливо мати та пиклуватись про сильний бренд? Яке значення має брендинг для компаній у сучасних реаліях??
Капітал бренду як центральний елемент маркетингового комплексу
Що таке капітал бренду? Які переваги надає капітал бренду? Яку структуру має капітал бренду? Як створити капітал бренду?
Позиціонування як метод розбудови капіталу бренду
Що таке позиціонування? Як позиціонування співвідноситься з концепцією капіталу бренду? Як впровадити покрокове позиціонування на практиці?
Інтеграція вторинних асоціацій у позиціонування бренду
Що таке вторинні або допоміжні асоціації? Яке значення мають вторинні асоціації для споживчого сприйняття бренду? Що є джерелом для вторинних асоціацій?
Базові елементи бренду: назва, домен, логотип, слоган, персонаж та інші
Що таке базові елементи бренду? Якими є загальні та специфічні критерії відбору? Як поєднати елементи для максимізації капіталу бренду?
Еволюція маркетингового комплексу від 4P до 12P
Що таке маркетинговий комплекс? З яких елементів складається маркетинговий комплекс? Які фактори впливають на еволюцію маркетингового комплексу?
Як розробити маркетинговий комплекс - класична концепція 4P
З чого складається маркетинговий комплекс за концепцією 4P? Які стратегії, підходи та інструменти найбільш поширені для кожного елементу комплексу?
Додаткові елементи маркетингового комплексу - концепції 8P, 12P
Які елементи додаються до класичного маркетингового комплексу 4P? Яку концепцію обрати - 4P, 8P чи 12P? Чи дійсно є необхідність у такому розширенні комплексу?

Контакти
Отримувати новини
© 2017 DiNANTA
Made on
Tilda