АВТОРСЬКІ СТАТТІ


EMAIL МАРКЕТИНГ - ПЕРЕВАГИ ТА НЮАНСИ ВИКОРИСТАННЯ


ЩО ТАКЕ EMAIL МАРКЕТИНГ


Email маркетинг - це вид цифрового маркетингу, який передбачає використання електронної пошти для взаємодії з потенційними та існуючими клієнтами з метою просування товарів, послуг, поглиблення знань про бренд, надання інформації, здійснення продажів та підтримки відносин з клієнтами.

Основним методом email маркетингу є надсилання цільовій аудиторії розсилок (email-листів), які можуть містити такі типи інформації:

 • Акції та знижки. Розсилки з спеціальними пропозиціями, знижками або промокодами для спонукання клієнтів до покупок.
 • Інформаційні повідомлення. Надання корисної інформації, яка може бути цікавою для клієнтів, наприклад, статті, новини, поради.
 • Повідомлення про нові продукти або послуги. Інформація про нові продукти або послуги та покращення вже існуючих.
 • Персоналізовані рекомендації. Надсилання рекомендацій на основі попередніх покупок або інтересів клієнта.
 • Вітання та подяка. Надсилання вітальних листів для нових підписників, подяка за покупку та привітання з важливими датами, наприклад, з днем народження.
 • Повідомлення про події. Запрошення на виставки, вебінари, конференції тощо.
 • Відгуки та рейтинги. Спонукання до залишення відгуків про продукт чи послугу.
 • Підтримка взаємодії з клієнтами. Відповіді на запитання, підтримка післяпродажного обслуговування та розв'язання можливих проблем.


ПЕРЕВАГИ EMAIL МАРКЕТИНГУ

Email маркетинг, як ми бачимо, переймає на себе левову частку маркетингових завдань та процесів та вважається незамінним інструментом у переважній кількості сфер бізнесу через величезну кількість переваг порівняно з іншими методами маркетингу. Ось головні з них:

 • Низькі витрати. В порівнянні з традиційними методами маркетингу, email маркетинг відомий своєю відносно низькою вартістю реалізації. Використання сторонніх сервісів по налаштуванню та відправленню розсилок дійсно економить час на впровадження та не вимагає великих інвестицій.
 • Прямий контакт з аудиторією. Email маркетинг дозволяє надсилати повідомлення безпосередньо на електронні адреси потенційних та існуючих клієнтів, створюючи прямий канал комунікації з ними без посередників.
 • Персоналізація. За допомогою зібраних даних про клієнтів, можна створювати персоналізовані повідомлення, які краще відповідають інтересам та потребам споживачів.
 • Охоплення. Більшість людей перевіряють свою електронну пошту регулярно, тому електронні повідомлення мають великий потенціал досягнути аудиторії. Відсоток відкриття та читання повідомлень цілком залежить від якості вашої стратегії та якості контенту.
 • Вимірюваність. Можливість точно вимірювати результати кампаній, а саме відсоток відкриття повідомлень, кліки на посилання, конверсії тощо, що допомагає зрозуміти ефективність стратегії та коригувати відповідно.
 • Сегментація аудиторії. Можливість ділити аудиторію на сегменти та надсилати специфічні повідомлення відповідно до інтересів та потреб.
 • Автоматизація. Багато процесів в email маркетингу можна автоматизувати, використовуючи спеціальні інструменти, що дозволяє ефективно керувати кампаніями.
 • Легкість створення контенту. Створення текстового та графічного контенту для email маркетингу відносно просте, особливо з використанням шаблонів зовнішніх сервісів.
 • Можливість взаємодії. Клієнти мають можливість відповідати на листи, задавати питання та надавати відгуки, що дозволяє активно взаємодіяти з ними.

Однак, важливо розуміти, що ефективність email маркетингу може залежати від багатьох чинників, таких як якість контенту, цільова аудиторія, стратегія взаємодії та інші.

Зазвичай успішна стратегія email маркетингу передбачає максимальну сегментацію споживачів та створення відповідних сценаріїв взаємодії з кожним сегментом, тобто створення певної послідовності листів з відповідним матеріалом в залежності від сегменту та попередніх дій споживача, де кожна попередня дія (відкриття чи ігнорування листа, читання змісту, перехід за посиланням, конверсія тощо) виступає тригером наступного етапу комунікації. Іншими словами, сценарії прописуються таким чином, що від дії споживача залежить який лист він отримає наступного разу - чи лист з персональною знижкою, чи лист зі списком акцій, чи то нагадування про незавершену покупку, чи то інформацію про схожі товари тощо.


НЮАНСИ ВИКОРИСТАННЯ

Застосування email маркетингу може зіштовхнутись із рядом законодавчих обмежень та бути дуже обережним, щоб не зашкодити власній репутації. Для успішного використання email маркетингу важливо дотримуватися норм і правил, пов'язаних із збереженням конфіденційності та регулюванням спаму:

 • Збір контактних даних. Перед тим як додати користувача до своєї розсилки, необхідно отримати його згоду. Зазвичай це реалізується через опцію "підписатися на розсилку" на вашому веб-сайті або через форму підписки.
 • Додаткова згода. Крім загальної згоди на отримання розсилок, важливо забезпечити можливість користувачам вибирати, які конкретні види повідомлень вони хочуть отримувати (акції, новини, інформаційні листи тощо).
 • Відмова від розсилок. Кожний лист повинен містити посилання на можливість частково або повністю відписатися від отримання подальших повідомлень. Це є важливим аспектом з точки зору споживачів, а також є юридичною вимогою в багатьох країнах.
 • Контактна інформація. Кожне повідомлення має містити інформацію про власника розсилки - назву компанії, поштову адресу, контактні дані. В деяких країнах обов'язково.
 • Цільовий зміст. Зміст повідомлень повинен бути правдивим і відповідати обіцянкам, наданим під час збору адрес електронної пошти.
 • Неприпустимість спаму. Розсилка спаму є неприпустимою практикою. Листи повинні надсилатись лише тим, хто дав згоду на їх отримання.

Окрім дотримання зазначених вище правил та норм, можливі інші проблемні місця, які треба враховувати при плануванні використання інструментів email маркетингу. Ігнорування цих пунктів може суттєво вплинути на ефективність кампаній та спричинити негативне ставлення споживачів:

 • Технічні помилки. Помилки в оформленні, некоректне відображення на різних пристроях, браузерах та поштових скриньках може спричинити негативне враження у споживачів. Необхідне уважне тестування матеріалу, що надсилається, у максимально необхідній кількості варіацій пристроїв та програмного забезпечення.
 • Кількість повідомлень. Якщо компанія надсилає надмірну кількість повідомлень, то є ризик бути віднесеною до категорії спаму.
 • Невдала сегментація аудиторії. Надсилання однакових повідомлень всім підписникам, або нерелевантної інформації незалежно від інтересів та потреб, може призвести до втрати інтересу до розсилки.
 • Брак взаємодії з аудиторією. Якщо відсутня взаємодія з аудиторією, ігноруються запитання та відгуки, то це може призвести до втрати інтересу та лояльності споживачів.
 • Низька якість контенту. Низька якість контенту, недостатньо цікавий зміст або відсутність персоналізації можуть призвести до ігнорування листів підписниками та, відповідно, низької конверсії.

Щоб уникнути цих проблем, важливо дотримуватися норм та правил email маркетингу, створювати якісний та цікавий контент, взаємодіяти з аудиторією та враховувати її потреби та відгуки.

Загалом, email маркетинг є ефективним інструментом для взаємодії з аудиторією, просування продуктів та розбудови бренду. Він дозволяє підтримувати прямий контакт з клієнтами, персоналізувати повідомлення, знижує витрати порівняно з іншими інструментами маркетингу та надає можливість вимірювати результати. Проте, успішне застосування вимагає дотримання стандартів, таких як згода на отримання розсилок, можливість відмовитися від них та використання персональних даних з великою обережністю. Основні аспекти включають якісний зміст, взаємодію з аудиторією, використання аналітики для вдосконалення стратегій та постійний моніторинг результатів.

Досягнення комерційних цілей підприємства за допомогою ефективного маркетингу вимагає глибокого знання ринкової ситуації, розуміння потреб споживачів, вміння аналізувати та знаходити альтернативи, творчого та креативного підходу до розв'язання проблем. Наша компанія має великий досвід визначення оптимальної маркетингової стратегії для бізнесу замовника, створення потужного бренду та ринкового позиціонування, а також розробки маркетингового комплексу для впровадження обраної стратегії. З послугами та рішеннями нашої компанії можна ознайомитися, відповідно, на сторінках "Послуги" та "Рішення".
Популярні статті блогу
Як скласти бізнес-план - головні елементи, структура та поради
Що таке бізнес-план? Яку структуру має бізнес-план та які елементи є визначальними? Як складається бізнес-план на практиці?
Маркетингова стратегія - визначення, розробка, поради
Що таке маркетингова стратегія? Як розробити маркетингову стратегію? Які фактори брати до уваги у процесі побудови маркетингової стратегії?
Як скласти маркетинговий план - визначення, структура та поради
Що таке маркетинговий план? Яку структуру має маркетинговий план та які елементи обов'язкові для успіху? Чи існує ідеальний приклад маркетингового плану?
Бренд та брендинг у сучасному маркетингу
Що таке бренд? Чому важливо мати та пиклуватись про сильний бренд? Яке значення має брендинг для компаній у сучасних реаліях??
Капітал бренду як центральний елемент маркетингового комплексу
Що таке капітал бренду? Які переваги надає капітал бренду? Яку структуру має капітал бренду? Як створити капітал бренду?
Позиціонування як метод розбудови капіталу бренду
Що таке позиціонування? Як позиціонування співвідноситься з концепцією капіталу бренду? Як впровадити покрокове позиціонування на практиці?
Інтеграція вторинних асоціацій у позиціонування бренду
Що таке вторинні або допоміжні асоціації? Яке значення мають вторинні асоціації для споживчого сприйняття бренду? Що є джерелом для вторинних асоціацій?
Базові елементи бренду: назва, домен, логотип, слоган, персонаж та інші
Що таке базові елементи бренду? Якими є загальні та специфічні критерії відбору? Як поєднати елементи для максимізації капіталу бренду?
Еволюція маркетингового комплексу від 4P до 12P
Що таке маркетинговий комплекс? З яких елементів складається маркетинговий комплекс? Які фактори впливають на еволюцію маркетингового комплексу?
Як розробити маркетинговий комплекс - класична концепція 4P
З чого складається маркетинговий комплекс за концепцією 4P? Які стратегії, підходи та інструменти найбільш поширені для кожного елементу комплексу?
Додаткові елементи маркетингового комплексу - концепції 8P, 12P
Які елементи додаються до класичного маркетингового комплексу 4P? Яку концепцію обрати - 4P, 8P чи 12P? Чи дійсно є необхідність у такому розширенні комплексу?

Контакти
Отримувати новини
© 2017 DiNANTA
Made on
Tilda