АВТОРСЬКІ СТАТТІ


ЩО ТАКЕ ЦИФРОВИЙ АБО ДІДЖИТАЛ МАРКЕТИНГ - СЕГМЕНТАЦІЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ


ЦИФРОВИЙ МАРКЕТИНГУ ТА ЦИФРОВА ЕКОСИСТЕМА


Цифровий або діджитал маркетинг - це процес використання цифрових технологій, інтернету та електронних засобів комунікації для просування продуктів або послуг, залучення нових клієнтів та збільшення обізнаності споживачів про бренд. Основна мета цифрового маркетингу полягає у використанні цифрових каналів для досягнення маркетингових цілей.

Цифровий маркетинг охоплює широкий спектр інструментів і методів, основними з яких є веб-сайт, реклама в інтернеті, пошукова оптимізація (SEO), контент-маркетинг, SMM, email-маркетинг, мобільний маркетинг, аналітика та вимірювання ефективності цифрових інструментів.

Цифровий маркетинг став дуже популярним і ефективним засобом залучення клієнтів і розвитку бізнесу, оскільки він дозволяє достатньо точно націлюватись на потрібну аудиторію та вимірювати результати рекламних кампаній. Фактично цифрова екосистема кожного бізнесу вже стала основним елементом у маркетинговому комплексі переважної більшості компаній.


СЕГМЕНТАЦІЯ ЦИФРОВОГО МАРКЕТИНГУ

Загалом великі компанії розділяють діджитал маркетинг на наступні сегменти, що становлять цифрову екосистему, відповідно до ступеню контролю за розміщенням та поширенням маркетингових комунікацій:

 • Власні медіа (Owned Media). Це медіа та контент, що контролюється безпосередньо брендом або компанією. Власні медіа включають офіційний веб-сайт компанії, блог, сторінки у соціальних мережах, канали в месенджерах, email-розсилки, мобільні додатки та інші канали, які належать компанії. Через власні медіа компанія має повний контроль над контентом і може спілкуватися безпосередньо зі своєю аудиторією.
 • Оплачені медіа (Paid Media). Це медіа та контент, за розміщення якого компанія платить. Оплачені медіа включають рекламні кампанії на платформах, таких як Google, Facebook, YouTube, Instagram тощо. Компанії купують рекламний простір для залучення нових клієнтів та просування своїх продуктів або послуг.
 • Залучені медіа (Earned Media). Це контент, що безкоштовно поширюється безпосередньо користувачами, клієнтами або іншими сторонами, а не самою компанією. Залучені медіа можуть включати відгуки клієнтів, інтерв'ю, обговорення у соціальних мережах, публікації у блогах, статті, вірусний контент тощо. Цей тип медіа стає результатом успішної стратегії маркетингу та підвищує інтерес та довіру споживачів.

Сегментація за власними, оплаченими та залученими медіа допомагає компаніям розробити збалансовану та ефективну стратегію цифрового маркетингу, спрямовану на досягнення конкретних маркетингових цілей та залучення аудиторії. Сегментація має кілька важливих переваг та виконує наступні функції:

 • Покращення взаємодії з аудиторією. Комбінація власних, оплачених та залучених медіа дозволяє забезпечити більш глибоку та різноманітну взаємодію з аудиторією. Компанії можуть залучити цільову групу клієнтів через власний контент, розміщення оплачених рекламних повідомлень та стимулювання поширення контенту через залучені медіа.
 • Цільове спрямування. Сегментація допомагає спрямувати маркетингові зусилля на конкретні канали та медіа, які найефективніше допоможуть досягти маркетингових цілей. Кожен тип медіа має свої особливості та можливості, їх комбіноване використання дозволяє досягти оптимальних результатів.
 • Оптимізація ресурсів. Завдяки сегментації можна раціонально розподіляти маркетингові бюджети та ресурси, зосереджуючись на найбільш ефективних каналах і медіа. Компанії можуть зекономити кошти, інвестуючи лише в ті медіа, які дійсно привертають цільову аудиторію на конкретному ринку.
 • Збільшення впливу. Комбінування різних типів медіа дозволяє компаніям максимально розширити ефект охоплення та залучити більше людей до свого бренду. Кожен тип медіа має свої особливості та можливості для залучення аудиторії, їх поєднання допомагає створити комплексну стратегію просування.
 • Підвищення довіри та впливу. Залучені медіа, такі як відгуки клієнтів та рекомендації, мають велику вагу для споживачів. Їх довіра до такого контенту є вищою, оскільки він походить з незалежних джерел. Використання всіх трьох типів медіа дозволяє компаніям збудувати довіру та підвищити свій вплив на споживачів.

Загалом, у сучасних умовах цифровий маркетинг підходить практично для будь-якої галузі, де є потреба залучення аудиторії, реклами продуктів або послуг, а також побудови довіри та взаємодії з клієнтами. Він забезпечує ефективний спосіб досягти цілей маркетингової стратегії та підтримати розвиток бізнесу.


НЕДОЛІКИ ЦИФРОВОГО МАРКЕТИНГУ

Водночас застосування цифрового або діджитал маркетингу має ряд недоліків та може зіткнутися з різноманітними проблемами. Ось деякі з найбільш поширених:

 • Швидкість змін. Цифровий простір надзвичайно динамічний, де тренди, інтереси аудиторії, алгоритми пошукових систем та соціальних медіа можуть раптово змінюватися. Маркетологам доводиться бути готовими адаптуватися та змінювати стратегії.
 • Конкуренція. Інтернет та соціальні медіа забезпечують низький поріг вступу для бізнесів, що призводить до великої конкуренції в онлайн-просторі. За наявності багатьох конкурентів важко виділитись та залучити увагу аудиторії, особливо маючи невеликий маркетинговий бюджет або коли знань про цифровий маркетинг недостатньо.
 • Різноманітність аудиторії. Цифровий простір охоплює надто широку аудиторію, яка може бути дуже різноманітною з точки зору вікових груп, інтересів, географії тощо. Ефективно залучати всі аудиторії може бути складним завданням.
 • Брехлива інформація та фейкові новини. Ймовірність поширення неправдивої інформації та фейкових новин у цифровому просторі може негативно вплинути на репутацію бренду та довіру споживачів.
 • Контроль над брендом. У цифровому просторі важко повністю контролювати те, як бренд сприймається аудиторією. Негативний відгук або ситуація може поширитися швидко та негативно вплинути на бренд, особливо у соціальних медіа та на інших онлайн-платформах. Бренди повинні бути готовими ефективно реагувати на такі ситуації та професійно взаємодіяти зі споживачами.
 • Аналітика і звітність. Ефективний цифровий маркетинг вимагає аналізу даних та постійного вдосконалення стратегій. Недостатня аналітика та звітність можуть призвести до невдалих кампаній та марнування фінансових та інших ресурсів.
 • Проблеми з кібербезпекою. Цифровий маркетинг передбачає функціонування компанії у цифровому середовищі, де існує великий ризик бути атакованим хакерами та їх групами. Цифрова інфраструктура компанії має бути належно захищена власними можливостями або зовнішніми сервісами.

Отже, цифровий або діджитал маркетинг може бути надзвичайно корисним для компаній, проте застосування його вимагає постійного відстеження та оновлення знань, інструментів та стратегій. Компанії повинні бути готовими інвестувати час та ресурси у цифровий маркетинг, щоб досягти поставлених маркетингових та комерційних цілей.

Досягнення комерційних цілей підприємства за допомогою ефективного маркетингу вимагає глибокого знання ринкової ситуації, розуміння потреб споживачів, вміння аналізувати та знаходити альтернативи, творчого та креативного підходу до розв'язання проблем. Наша компанія має великий досвід визначення оптимальної маркетингової стратегії для бізнесу замовника, створення потужного бренду та ринкового позиціонування, а також розробки маркетингового комплексу для впровадження обраної стратегії. З послугами та рішеннями нашої компанії можна ознайомитися, відповідно, на сторінках "Послуги" та "Рішення".
Популярні статті блогу
Як скласти бізнес-план - головні елементи, структура та поради
Що таке бізнес-план? Яку структуру має бізнес-план та які елементи є визначальними? Як складається бізнес-план на практиці?
Маркетингова стратегія - визначення, розробка, поради
Що таке маркетингова стратегія? Як розробити маркетингову стратегію? Які фактори брати до уваги у процесі побудови маркетингової стратегії?
Як скласти маркетинговий план - визначення, структура та поради
Що таке маркетинговий план? Яку структуру має маркетинговий план та які елементи обов'язкові для успіху? Чи існує ідеальний приклад маркетингового плану?
Бренд та брендинг у сучасному маркетингу
Що таке бренд? Чому важливо мати та пиклуватись про сильний бренд? Яке значення має брендинг для компаній у сучасних реаліях??
Капітал бренду як центральний елемент маркетингового комплексу
Що таке капітал бренду? Які переваги надає капітал бренду? Яку структуру має капітал бренду? Як створити капітал бренду?
Позиціонування як метод розбудови капіталу бренду
Що таке позиціонування? Як позиціонування співвідноситься з концепцією капіталу бренду? Як впровадити покрокове позиціонування на практиці?
Інтеграція вторинних асоціацій у позиціонування бренду
Що таке вторинні або допоміжні асоціації? Яке значення мають вторинні асоціації для споживчого сприйняття бренду? Що є джерелом для вторинних асоціацій?
Базові елементи бренду: назва, домен, логотип, слоган, персонаж та інші
Що таке базові елементи бренду? Якими є загальні та специфічні критерії відбору? Як поєднати елементи для максимізації капіталу бренду?
Еволюція маркетингового комплексу від 4P до 12P
Що таке маркетинговий комплекс? З яких елементів складається маркетинговий комплекс? Які фактори впливають на еволюцію маркетингового комплексу?
Як розробити маркетинговий комплекс - класична концепція 4P
З чого складається маркетинговий комплекс за концепцією 4P? Які стратегії, підходи та інструменти найбільш поширені для кожного елементу комплексу?
Додаткові елементи маркетингового комплексу - концепції 8P, 12P
Які елементи додаються до класичного маркетингового комплексу 4P? Яку концепцію обрати - 4P, 8P чи 12P? Чи дійсно є необхідність у такому розширенні комплексу?

Контакти
Отримувати новини
© 2017 DiNANTA
Made on
Tilda