АВТОРСЬКІ СТАТТІ


МАРКЕТИНГ КОСМЕТИЧНИХ ЗАСОБІВ ТА ПАРФУМЕРІЇ


ОСОБЛИВОСТІ ГАЛУЗІ


Ефективний маркетинг косметичних засобів та парфумерії є надзвичайно складним завданням з огляду на ряд особливостей галузі, які суттєво відрізняють її від інших галузей споживчих товарів. Ось декілька визначальних особливостей, як слід враховувати при розбудові маркетингової стратегії брендів косметики та парфумерії:

 • Швидкий темп інновацій. Косметичні компанії постійно застосовують нові інгредієнти, формули та технології, які обіцяють поліпшення фізичного стану, чудовий вигляд та гамму позитивних емоцій. Темпи впровадження інновації постійно зростають, що зменшує життєвий цикл продукту та в рази посилює конкуренцію між маркетинговими комплексами косметичних компаній. Боротьба за лояльність споживачів за допомогою інновацій стає ключовим аспектом стратегії багатьох косметичних брендів. Завдяки швидкому темпу змін у смаках, потребах та вимогах споживачів, компанії вимушені постійно вдосконалювати продукцію та пропонувати нові рішення, щоб задовольнити очікування цільових аудиторій.
 • Персоналізація потреб. Персоналізація потреб у сфері косметики та парфумерії - це важливий тренд, що стає все більш помітним у сучасному світі моди та стилю. Ринок косметичних товарів стає дедалі вибагливішим, а споживачі все більше шукають індивідуальних підходів та рішень, що відповідають їх потребам та уподобанням. Успішні компанії маскують масове виробництво лімітованими серіями, унікальними інгредієнтами, індивідуальним сервісом, можливістю комбінувати засоби у рамках індивідуальних косметичних програм та підбором продуктів, враховуючи унікальні потреби споживача. Відповідним чином змінюються й маркетингові програми учасників ринку, звертаючи більше уваги на індивідуальність та персоналізацію продуктів та сервісів.
 • Надскладна конкуренція. На відміну від багатьох ринків конкуренція брендів косметичних засобів є надзвичайно складною та потребує уваги на багатьох ділянках відразу. Компанії конкурують у функціональній та емоційній складових, у всіх доступних каналах комунікацій, з використанням дорогих та креативних елементів маркетингового комплексу. Крім того, компаніям доводиться інноваційно підходити до розробки нових продуктів, використовуючи передові технології та наукові дослідження для створення ефективних формул. У такому конкурентному середовищі лише ті бренди, які здатні швидко адаптуватись до змін та постійно працювати над вдосконаленням якості продукції та обслуговування, зможуть успішно зберегти свої позиції на ринку косметичних засобів та парфумерії.
 • Чутливість до трендів. Косметичний ринок відзначається великою чутливістю до моди та змін у стилі життя, де швидкість реагування на нові тренди та впровадження змін у продукцію та її маркетинг є ключовим елементом успіху. Влив лідерів думок у соціальних мережах, відомих особистостей у спорті, музиці та культурі, розвиток субкультур - все це стрімко змінює споживчі уподобання у галузі косметики та парфумерії, і вимагає від виробників та продавців постійно відстежувати зміни та реагувати відповідно. Компанії активно співпрацюють зі світом моди та стилю, провідними візажистами, стилістами та іншими професіоналами, щоб створювати продукцію, яка відповідає потребам сучасного споживача.
 • Натуральність продукції. Натуральність та природність стали не просто трендом, а справжнім стандартом у світі косметики. Споживачі все більше звертають увагу на склад продукції, шукаючи найбільш екологічно чисті та природні рішення для краси та догляду. Косметичні бренди відповідають на цей попит, використовуючи переважно органічні та природні інгредієнти, не тільки підсилюючи ефективність продукції, але й використовуючи їх в якості конкурентних переваг. Таким чином, натуральність продукції не лише відповідає на попит споживачів, але й є ключовим фактором конкурентоспроможності для брендів у сучасному ринковому середовищі.
 • Влив глобального ринку. Сучасні реалії такі, що, з одного боку, косметичні компанії повинні враховувати різницю в культурних уподобаннях та стандартах краси для ефективної адаптації своїх продуктів на різних ринках. А з іншого боку, відбувається широке проникнення унікальної продукції з одних країн до інших (наприклад косметики з Південної Кореї, Японії тощо) та відповідна зміна у конкурентному ландшафті на локальних ринках. Глобальний вплив відкриває нові можливості для компаній косметичної індустрії, але також створює додаткові виклики. З одного боку, компанії використовують передові технології та інновації з різних країн для створення конкурентоспроможної продукції. А, з іншого боку, це ставить під сумнів лояльність споживачів до місцевих брендів та посилює конкуренцію.

Отже, навіть зазначені вище загальні особливості галузі дають зрозуміти, що ринок косметичних засобів та парфумерії дійсно є надскладним для маркетингового просування та досягнення комерційного успіху. Великі міжнародні гравці, поважні національні компанії та нові інноваційні підприємства витрачають дуже значні маркетингові бюджети відповідно до затвердженої маркетингової стратегії та маркетингового плану просування власного бренду. Отже, як конкурувати в таких умовах та як побудувати ефективний маркетинговий комплекс для бренду косметики чи парфумерії? Як уникнути прикрих помилок у маркетингу, які роблять навіть великі компанії зі штатними маркетологами? Як не допустити гальмування розвитку компанії та її успіху на ринку через невдалі та непродумані маркетингові рішення?ДЕЯКІ ЗАГАЛЬНІ СТРАТЕГІЇ ТА ПІДХОДИ

Кожен бренд на ринку косметичних засобів намагається бути якомога креативним та винахідливим щодо потреб потенційного споживача. Однак, можна виділити основні маркетингові підходи та практики, які застосовуються найчастіше та складають основу маркетингового плану учасників ринку:

 • Потужна традиційна реклама. Як би банально це не було, але висока конкуренція вимагає від гравців ринку інвестувати значну частину маркетингового бюджету саме у традиційну рекламу. В залежності від компанії, її іміджу та цілей використовуються різні канали просування (ТБ, радіо, глянцеві видання, зовнішня реклама тощо). Ринок косметики та парфумерії настільки великий, що традиційна реклама є найефективнішим інструментом для розбудови масової обізнаності та створення іміджу серед майже усіх сегментів ринку.
 • Просування в цифрових каналах. Потужні бренди використовую цифрові канали майже в такий самий спосіб як традиційну рекламу - величезні бюджети на відео рекламу на всіх можливих цифрових майданчиках. Окрім відео також застосовуються інші інструменти просування в цифрових каналах - оглядові статті, сторінки в соціальних медіа, пошукова оптимізація (SEO) власних інтернет ресурсів, контекстна реклама тощо. З іншого боку, компанії з меншими бюджетами обирають лише певні сегменти для просування, використовую обмежену кількість інструментів для комунікації з лише визначеною цільовою аудиторією.
 • Співпраця з впливовими особистостями. Особливу роль у створенні відповідного іміджу бренду відіграє залучення у маркетингові кампанії впливових особистостей. Як обличчя бренду використовують акторів, моделей, спортсменів та інших осіб. Окремо можна виділити лідерів суспільної думки - людей, які відомі саме власною думкою та авторитетом у певної аудиторії. Співпраця з такими особистостями дозволяє таргетувати бренд саме на ту нішу, у якої лідер суспільної думки користується повагою. Блогери, активісти, експерти, зірки культури та спорту - це ті лідери суспільної думки, які можуть зробити неабиякий внесок у маркетинг косметичних продуктів та парфумерії, кожен у своєму сегменті.
 • Прямий маркетинг та персоналізація. Деякі виробники та більшість успішних ритейлерів намагаються якомога персоналізувати продукцію та в такий спосіб залучати та утримувати клієнтів. Головними інструментами є консультації косметологів, розробка індивідуальних програм догляду, підбір косметики та створення індивідуального стилю. Цікаво, як швидко великі косметичні компанії застосують можливості Штучного Інтелекту для створення ідеальних персоніфікованих програм догляду та неперевершених стилів для кожного окремого клієнта? Напевно вже скоро.
 • Створення бренд-спільнот. Така взаємодія з клієнтами як бренд-спільноти відкриває можливості для формування потужного емоційного зв'язку, що сприяє побудові стійкої та лояльної клієнтської бази. Забезпечуючи платформу для обміну ідеями, рекомендаціями та враженнями, бренд-спільноти сприяють зближенню кількості споживачів, підтримують лояльність та взаємодію між учасниками, що сприяє не лише визнанню бренду, але й збагаченню користувацького досвіду.
 • Програми лояльності. Програми лояльності створюють ефективні механізми взаємодії між брендами та їх клієнтами, надаючи останнім додаткові переваги та заохочення. Ці програми не лише стимулюють повторні покупки, але й підвищують відчуття прив'язаності до бренду, пропонуючи ексклюзивні знижки, бонуси та персоналізовані підходи, що робить їх ефективним інструментом для збереження та зміцнення відносин з клієнтами.
 • Унікальність дизайну. Косметика та парфумерія є таким специфічним продуктом, для якого особливе значення має зовнішній вигляд упаковки. Розуміючи вагу цього фактору, більшість виробників намагаються створювати унікальні та привабливі дизайни упаковок та ємностей, як одного з головних елементів просування у точках продажу, з екранів телефонів та телевізорів, на сторінках видань.
 • Спонсорство. Великі компанії зі значними бюджетами дуже часто є спонсорами конкурсів краси, музичних концертів, спортивних змагань та інших значущих подій з метою залучення певної аудиторії, створення обізнаності та іміджу.

Необхідно зазначити, що в рамках однієї статті ми не можемо ні показати усі підводні камені, ні продемонструвати усі маркетингові методики та інструменти, що характерні для зазначеної галузі. Тобто, це лише декілька прикладів доволі загальних маркетингових підходів, які можна застосовувати до продукції та компаній в галузях косметики та парфумерії. З практичної ж точки зору все набагато складніше - вибір конкретної маркетингової стратегії та інструментів залежить від цільової аудиторії, конкурентного оточення та унікальних переваг компанії тощо. В той же час бажано розуміти, що маркетинг косметики та парфумерії може зіштовхнутись з рядом специфічних проблем, які характерні лише для кожного окремо випадку та вимагають індивідуального підходу до їх рішення.

Досягнення комерційних цілей підприємства за допомогою ефективного маркетингу вимагає глибокого знання ринкової ситуації, розуміння потреб споживачів, вміння аналізувати та знаходити альтернативи, творчого та креативного підходу до розв'язання проблем. Наша компанія має великий досвід визначення оптимальної маркетингової стратегії для бізнесу замовника, створення потужного бренду та ринкового позиціонування, а також розробки маркетингового комплексу для впровадження обраної стратегії. З послугами та рішеннями нашої компанії можна ознайомитися, відповідно, на сторінках "Послуги" та "Рішення".
Популярні статті блогу
Як скласти бізнес-план - головні елементи, структура та поради
Що таке бізнес-план? Яку структуру має бізнес-план та які елементи є визначальними? Як складається бізнес-план на практиці?
Маркетингова стратегія - визначення, розробка, поради
Що таке маркетингова стратегія? Як розробити маркетингову стратегію? Які фактори брати до уваги у процесі побудови маркетингової стратегії?
Як скласти маркетинговий план - визначення, структура та поради
Що таке маркетинговий план? Яку структуру має маркетинговий план та які елементи обов'язкові для успіху? Чи існує ідеальний приклад маркетингового плану?
Бренд та брендинг у сучасному маркетингу
Що таке бренд? Чому важливо мати та пиклуватись про сильний бренд? Яке значення має брендинг для компаній у сучасних реаліях??
Капітал бренду як центральний елемент маркетингового комплексу
Що таке капітал бренду? Які переваги надає капітал бренду? Яку структуру має капітал бренду? Як створити капітал бренду?
Позиціонування як метод розбудови капіталу бренду
Що таке позиціонування? Як позиціонування співвідноситься з концепцією капіталу бренду? Як впровадити покрокове позиціонування на практиці?
Інтеграція вторинних асоціацій у позиціонування бренду
Що таке вторинні або допоміжні асоціації? Яке значення мають вторинні асоціації для споживчого сприйняття бренду? Що є джерелом для вторинних асоціацій?
Базові елементи бренду: назва, домен, логотип, слоган, персонаж та інші
Що таке базові елементи бренду? Якими є загальні та специфічні критерії відбору? Як поєднати елементи для максимізації капіталу бренду?
Еволюція маркетингового комплексу від 4P до 12P
Що таке маркетинговий комплекс? З яких елементів складається маркетинговий комплекс? Які фактори впливають на еволюцію маркетингового комплексу?
Як розробити маркетинговий комплекс - класична концепція 4P
З чого складається маркетинговий комплекс за концепцією 4P? Які стратегії, підходи та інструменти найбільш поширені для кожного елементу комплексу?
Додаткові елементи маркетингового комплексу - концепції 8P, 12P
Які елементи додаються до класичного маркетингового комплексу 4P? Яку концепцію обрати - 4P, 8P чи 12P? Чи дійсно є необхідність у такому розширенні комплексу?

Контакти
Отримувати новини
© 2017 DiNANTA
Made on
Tilda