АВТОРСЬКІ СТАТТІ


КОНВЕРСІЙНИЙ МАРКЕТИНГ - ВИЗНАЧЕННЯ, ІНСТРУМЕНТИ, ЗАСТОСУВАННЯ


ЩО ТАКЕ КОНВЕРСІЙНИЙ МАРКЕТИНГ


Конверсійний маркетинг
- це підхід до маркетингу, спрямований на те, щоб в першу чергу спонукати потенційного клієнта до конкретної дії або конверсії, такої як покупка, реєстрація, завантаження додатку, телефонний дзвінок, створення особистого кабінету або заповнення форми. Головна ціль конверсійного маркетингу - це збільшити співвідношення між загальною кількістю зацікавлених осіб та кількістю тих, хто виконав бажану дію.

На відміну від конверсійного маркетингу, інші підходи до маркетингу, наприклад, стратегічний брендинг та позиціонування, більше фокусуються на розбудові та підтримці образу та ідентичності бренду. Брендинг створює сприятливий імідж сприйняття компанії серед цільової аудиторії, працює на збільшення обізнаності про бренд та створенні необхідних асоціацій у свідомості споживачів. Отже, відмінність між конверсійним маркетингом та іншими напрямками маркетингу полягає в їх цілях та підходах - конверсійний маркетинг спрямований на досягнення конкретних дій потенційних клієнтів, тоді як більшість інших видів маркетингу мають на меті створити потужний бренд з максимальною обізнаністю споживачів.


ІНСТРУМЕНТИ КОНВЕРСІЙНОГО МАРКЕТИНГУ

Якщо компанія сповідує саме конверсійний маркетинг, то фактично вона використовує ті інструменти з усього спектру маркетингового арсеналу, які ведуть до збільшення конверсій у короткостроковій перспективі. До найбільш популярних інструментів та методів для досягнення цільових дій відвідувачів відносять наступні:

 • Оптимізація веб-сайту. Покращення дизайну, структури та контенту веб-сайту, щоб зробити його привабливішим для відвідувачів та забезпечити легший шлях до виконання бажаної дії.
 • Лендинг-сторінки. Спеціальні сторінки, які орієнтовані на конкретну дію, спрощуючи процес конверсії для відвідувачів.
 • A/B тестування. Порівняння двох або більше різних версій елементів (наприклад, заголовків, зображень, кнопок) для визначення, яка з них має кращу конверсійну ефективність.
 • Привабливі Call-to-Action (CTA). Використання чітких, стимулюючих та привабливих закликів до дії для підвищення активності відвідувачів.
 • Соціальні докази. Відгуки, рейтинги, рекомендації від інших клієнтів, які підвищують довіру та переконаність в якості продукту або послуги та стимулюють до виконання цільових дій.
 • Мультимедійний контент. Візуальний та відео контент може викликати більший інтерес відвідувачів та покращити сприйняття інформації.
 • Ретаргетинг. Відслідковування відвідувачів, які вже були на сайті та показ їм спеціальної реклами, що підвищує шанси на повернення та конверсію.
 • Персоналізація. Використання даних про відвідувачів для відображення контенту, який відповідає їх інтересам та потребам.
 • Використання чат-ботів. Встановлення чат-ботів на веб-сайті може допомогти відповідати на запитання відвідувачів та надати необхідну інформацію для прийняття рішення.
 • Оптимізація форм. Спрощення форм для реєстрації або замовлення може підвищити кількість виконаних дій, оскільки користувачі не будуть відчувати бар'єрів.
 • Обмежені в часі пропозиції. Знижки, акції та інші тимчасові пропозиції можуть створювати інтерес та підвищувати швидкість прийняття рішення.
 • Email-маркетинг. Створення персоналізованих та цікавих email-листів може підтримувати зв'язок з клієнтами та спонукати їх до виконання бажаних дій.
 • Сегментація аудиторії. Розподіл цільової аудиторії на групи з різними потребами та інтересами дозволяє надати більш персоналізований підхід та покращити результати.
 • Аналіз конверсійного шляху. Вивчення поведінки відвідувачів може виявити пункти, де вони втрачають інтерес та оптимізувати процес.

Ці інструменти та методи допомагають оптимізувати маркетингові кампанії з метою досягнення більш високих конверсій та кращих результатів.


СПЕЦИФІКА ЗАСТОСУВАННЯ

Однак, фокус на конверсіях не завжди є кращим вибором в певних сферах діяльності та може викликати певні проблеми. Хоча конверсійний маркетинг є ефективним інструментом для багатьох галузей, існують випадки, коли він може не бути оптимальним вибором. Ось декілька прикладів таких ситуацій:

 • Довгий цикл продажу. У галузях, де прийняття рішення про покупку вимагає багато часу і додаткових взаємодій, конверсійний маркетинг може бути менш ефективним, оскільки важко відслідковувати та впливати на кожен етап циклу продажу.
 • Високий ступінь складності продукції. Якщо продукт або послуга потребує спеціальних знань або роз'яснень перед покупкою, більше підходить контентний маркетинг та навчальні матеріали, а не тільки фокус на конверсіях.
 • Бізнес-сегменти з невеликою кількістю клієнтів. У випадках, коли цільова аудиторія дуже обмежена, конверсійний маркетинг може бути менш ефективним через малу кількість цільової аудиторії.
 • Обслуговування та повторні покупки. У сферах, де здійснюються повторні покупки або надаються послуги обслуговування, успіх більше залежить від підтримки клієнтів після покупки, ніж від одноразових конверсій.
 • Великі корпорації та B2B. У складних бізнес-середовищах, де рішення приймаються колективно, конверсійний маркетинг може бути менш ефективним, ніж відносини з клієнтами.

Таким чином, треба мати на увазі, що специфіка бізнесу може диктувати свої умови - бажання отримати велику кількість швидких конверсій не завжди реальне у певних галузях. Тоді найкращим варіантом є застосування класичного маркетингу з розбудовою довгострокової маркетингової стратегії, брендингу та потужного маркетингового комплексу.

Досягнення комерційних цілей підприємства за допомогою ефективного маркетингу вимагає глибокого знання ринкової ситуації, розуміння потреб споживачів, вміння аналізувати та знаходити альтернативи, творчого та креативного підходу до розв'язання проблем. Наша компанія має великий досвід визначення оптимальної маркетингової стратегії для бізнесу замовника, створення потужного бренду та ринкового позиціонування, а також розробки маркетингового комплексу для впровадження обраної стратегії. З послугами та рішеннями нашої компанії можна ознайомитися, відповідно, на сторінках "Послуги" та "Рішення".
Популярні статті блогу
Як скласти бізнес-план - головні елементи, структура та поради
Що таке бізнес-план? Яку структуру має бізнес-план та які елементи є визначальними? Як складається бізнес-план на практиці?
Маркетингова стратегія - визначення, розробка, поради
Що таке маркетингова стратегія? Як розробити маркетингову стратегію? Які фактори брати до уваги у процесі побудови маркетингової стратегії?
Як скласти маркетинговий план - визначення, структура та поради
Що таке маркетинговий план? Яку структуру має маркетинговий план та які елементи обов'язкові для успіху? Чи існує ідеальний приклад маркетингового плану?
Бренд та брендинг у сучасному маркетингу
Що таке бренд? Чому важливо мати та пиклуватись про сильний бренд? Яке значення має брендинг для компаній у сучасних реаліях??
Капітал бренду як центральний елемент маркетингового комплексу
Що таке капітал бренду? Які переваги надає капітал бренду? Яку структуру має капітал бренду? Як створити капітал бренду?
Позиціонування як метод розбудови капіталу бренду
Що таке позиціонування? Як позиціонування співвідноситься з концепцією капіталу бренду? Як впровадити покрокове позиціонування на практиці?
Інтеграція вторинних асоціацій у позиціонування бренду
Що таке вторинні або допоміжні асоціації? Яке значення мають вторинні асоціації для споживчого сприйняття бренду? Що є джерелом для вторинних асоціацій?
Базові елементи бренду: назва, домен, логотип, слоган, персонаж та інші
Що таке базові елементи бренду? Якими є загальні та специфічні критерії відбору? Як поєднати елементи для максимізації капіталу бренду?
Еволюція маркетингового комплексу від 4P до 12P
Що таке маркетинговий комплекс? З яких елементів складається маркетинговий комплекс? Які фактори впливають на еволюцію маркетингового комплексу?
Як розробити маркетинговий комплекс - класична концепція 4P
З чого складається маркетинговий комплекс за концепцією 4P? Які стратегії, підходи та інструменти найбільш поширені для кожного елементу комплексу?
Додаткові елементи маркетингового комплексу - концепції 8P, 12P
Які елементи додаються до класичного маркетингового комплексу 4P? Яку концепцію обрати - 4P, 8P чи 12P? Чи дійсно є необхідність у такому розширенні комплексу?

Контакти
Отримувати новини
© 2017 DiNANTA
Made on
Tilda