АВТОРСЬКІ СТАТТІ


КОНТЕНТ МАРКЕТИНГ - ВИЗНАЧЕННЯ, ТИПИ, КАНАЛИ ЗАСТОСУВАННЯ


ЩО ТАКЕ КОНТЕНТ МАРКЕТИНГ


Контент маркетинг
- це напрям маркетингу, спрямований на залучення та утримання цільової аудиторії за допомогою створення та поширення цінного, цікавого та корисного контенту, а інколи - провокаційного та вірусного. Основна ідея полягає в тому, що замість прямої реклами, яка може бути нав'язливою та неприємною для користувачів, компанії створюють і розповсюджують контент, який приваблює та викликає інтерес до брендів, продуктів або послуг.

Контент маркетинг може застосовуватись практично в будь-якій галузі і сфері діяльності, оскільки його принципи можуть бути адаптовані до різних потреб та характеристик різних бізнесів. Однак, рівень використання контент маркетингу може залежати від деяких факторів, таких як тип продукту або послуги, цільова аудиторія, бюджет, конкуренція тощо. Ось деякі приклади галузей, де контент маркетинг використовується більше або менше.

Контент маркетинг більше використовується в галузях, продукція яких зрозуміла споживачам, наприклад:

 • Подорожі та туризм. Туристичні агентства, готелі, авіакомпанії та інші пов'язані бізнеси використовують контент маркетинг для привертання уваги до місць відпочинку та подорожей, публікують цікаві огляди та поради подорожуючим тощо.
 • Мода та краса. У цих галузях контент маркетинг допомагає підтримувати інтерес споживачів, демонструючи нові тренди, стилі, поради щодо зовнішнього вигляду та стилю.
 • Освіта та навчання. Компанії, які пропонують освітні послуги, підручники, навчальні матеріали, активно використовують контент маркетинг для залучення студентів та слухачів.
 • Харчова індустрія. Контент маркетинг використовується ресторанами, кулінарними сайтами, щоб привернути увагу гурманів та розповісти про свої страви та меню.
 • Побутова техніка та електроніка. Контент маркетинг використовується для створення різноманітних оглядів товарів, підкреслення та порівняння технічних характеристик, створення потрібного враження у свідомості споживачів.
 • Нерухомість. Агентства нерухомості можуть використовувати контент маркетинг для популяризації об'єктів нерухомості, надання порад покупцям та привертання покупців та орендарів.
 • Юридичні послуги. Юридичні фірми створюють контент з поясненням юридичних аспектів тієї чи іншої ситуації, яка потребує участі юриста чи адвоката, для просування власних послуг.

В деяких галузях використання контент маркетингу значно обмежене специфікою товарів, які не потребують такого методу маркетингового просування. Наприклад:

 • Сировинні галузі. У галузях, пов'язаних із видобутком або обробкою сировини, контент маркетинг може використовуватись менше, оскільки більш традиційні методи маркетингу та зв'язків з клієнтами можуть бути більш ефективними.
 • Інженерія та технічні послуги. У галузях, пов'язаних із інженерними та технічними послугами, маркетинг може бути менше активним через високу специфічність і складність продуктів або послуг.
 • Машинобудування. Те ж саме стосується й компаній, які виробляють складні промислові товари та часто виходять на ринок за допомогою традиційних каналів продажів та взаємодії з бізнес-клієнтами без контент маркетингу.
 • Наукові дослідження та технічні розробки. Організації, які займаються високотехнологічними дослідженнями та розробками, можуть більше фокусуватись на наукових публікаціях та інших спеціалізованих методах залучення клієнтів.

Варто зауважити, що навіть у галузях, де контент маркетинг використовується менше, це не означає, що він не ефективний. У кожному бізнесі стратегія маркетингу має бути пристосована до особливостей та потреб клієнтів.


ТИПИ КОНТЕНТУ

Контент маркетинг може бути розділений на чотири основних типи контенту залежно від його формату та засобу передачі:

 • Текстовий контент. Текстовий контент включає статті, блоги, електронні листи, пости в соціальних медіа тощо. Цей тип контенту дозволяє детально донести інформацію та бути ефективним для розповіді історій брендів, вирішення проблем аудиторії та демонстрації експертизи.
 • Графічний контент. Графічний контент включає інфографіку, фотографії, ілюстрації, меми та інші графічні формати передачі інформації. Візуальний контент привертає увагу швидше та може створювати емоційний зв'язок із аудиторією. Інфографіка може бути корисним інструментом для подачі складної інформації в легкому для сприйняття вигляді.
 • Відео контент. Відеоконтент включає відеоблоги, відеоогляди, інтерв'ю, рекламні ролики, навчальні відео, прямі ефіри тощо. Відео забезпечує високу залученість аудиторії, дозволяючи передати інформацію у форматі, що є найбільш ефективним для передачі емоцій та повідомлень.
 • Аудіо контент. Аудіоконтент включає підкасти, аудіокниги, музичні треки, звукові інструкції тощо. Цей тип контенту дозволяє споживачам слухати інформацію на ходу або в автомобілі, що робить його зручним для людей, які активно використовують мобільні пристрої.

Комбінування різних типів контенту може допомогти розширити аудиторію та забезпечити більш глибокий зв'язок зі споживачами. Крім того, різноманітність контенту дозволяє задовольнити різні вподобання та споживчі звички різних частин вашої аудиторії.


КАНАЛИ ПРОСУВАННЯ

У контент маркетингу використовуються різні канали просування для розповсюдження контенту та залучення аудиторії. Ось деякі з найпоширеніших каналів просування:

 • Соціальні медіа. Платформи соціальних мереж, такі як Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn, TikTok та інші, дозволяють компаніям публікувати та просувати свій контент серед широкої аудиторії. Рекламні кампанії, маркетинг з використанням лідерів думок та органічні пости є популярними стратегіями просування через соціальні медіа.
 • Веб-сайти та блоги. Регулярне публікування цікавих статей на блозі або в розділі новин веб-сайту допомагає зберігати аудиторію, залучати нових відвідувачів та підтримувати позиції сайту через SEO.
 • Канали в месенджерах. Відправлення регулярних новин та інформації за допомогою каналів дозволяє підтримувати зв'язок з аудиторією та надавати актуальну інформацію.
 • Електронна пошта. Розсилка електронних листів, які містять цікавий та корисний контент, може допомогти залучити увагу аудиторії, підтримати взаємодію з клієнтами та вести ефективний маркетинг.
 • Платні рекламні кампанії. Використання реклами за допомогою сервісу Google Реклама, у соціальних мережах та в інших рекламних каналах дозволяє просувати контент та привертати нових клієнтів.
 • Відеохостинги. Розміщення відеоконтенту на платформах, таких як YouTube, дозволяє залучати аудиторію, розповсюджувати відеоролики та розвивати свій бренд.
 • Вебінари та онлайн-курси. Організація вебінарів та онлайн-курсів дозволяє показати експертність компанії та залучити цільову аудиторію.
 • Форуми та спільноти. Участь у форумах, спільнотах та соціальних мережах, що обговорюють теми, пов'язані з вашою сферою, допомагає побудувати експертність, взаємодіяти з аудиторією та розповідати про свої продукти чи послуги.
 • Гостьові публікації. Публікація контенту на веб-сайтах або блогах інших компаній або медіа може допомогти залучити нову аудиторію та підвищити авторитет бренду.
 • Експертні статті та виступи. Виступи як експерта індустрії в новинах, журналах, на радіо або на телебаченні можуть значно підвищити впізнаваність бренду та довіру до нього.

Це лише декілька прикладів каналів просування в контент маркетингу. Вибір каналів залежить від цільової аудиторії, типу контенту та стратегії маркетингу компанії. Комбінація різних каналів може забезпечити більший охоплення та успіх контент маркетингових кампаній.

Досягнення комерційних цілей підприємства за допомогою ефективного маркетингу вимагає глибокого знання ринкової ситуації, розуміння потреб споживачів, вміння аналізувати та знаходити альтернативи, творчого та креативного підходу до розв'язання проблем. Наша компанія має великий досвід визначення оптимальної маркетингової стратегії для бізнесу замовника, створення потужного бренду та ринкового позиціонування, а також розробки маркетингового комплексу для впровадження обраної стратегії. З послугами та рішеннями нашої компанії можна ознайомитися, відповідно, на сторінках "Послуги" та "Рішення".
Популярні статті блогу
Як скласти бізнес-план - головні елементи, структура та поради
Що таке бізнес-план? Яку структуру має бізнес-план та які елементи є визначальними? Як складається бізнес-план на практиці?
Маркетингова стратегія - визначення, розробка, поради
Що таке маркетингова стратегія? Як розробити маркетингову стратегію? Які фактори брати до уваги у процесі побудови маркетингової стратегії?
Як скласти маркетинговий план - визначення, структура та поради
Що таке маркетинговий план? Яку структуру має маркетинговий план та які елементи обов'язкові для успіху? Чи існує ідеальний приклад маркетингового плану?
Бренд та брендинг у сучасному маркетингу
Що таке бренд? Чому важливо мати та пиклуватись про сильний бренд? Яке значення має брендинг для компаній у сучасних реаліях??
Капітал бренду як центральний елемент маркетингового комплексу
Що таке капітал бренду? Які переваги надає капітал бренду? Яку структуру має капітал бренду? Як створити капітал бренду?
Позиціонування як метод розбудови капіталу бренду
Що таке позиціонування? Як позиціонування співвідноситься з концепцією капіталу бренду? Як впровадити покрокове позиціонування на практиці?
Інтеграція вторинних асоціацій у позиціонування бренду
Що таке вторинні або допоміжні асоціації? Яке значення мають вторинні асоціації для споживчого сприйняття бренду? Що є джерелом для вторинних асоціацій?
Базові елементи бренду: назва, домен, логотип, слоган, персонаж та інші
Що таке базові елементи бренду? Якими є загальні та специфічні критерії відбору? Як поєднати елементи для максимізації капіталу бренду?
Еволюція маркетингового комплексу від 4P до 12P
Що таке маркетинговий комплекс? З яких елементів складається маркетинговий комплекс? Які фактори впливають на еволюцію маркетингового комплексу?
Як розробити маркетинговий комплекс - класична концепція 4P
З чого складається маркетинговий комплекс за концепцією 4P? Які стратегії, підходи та інструменти найбільш поширені для кожного елементу комплексу?
Додаткові елементи маркетингового комплексу - концепції 8P, 12P
Які елементи додаються до класичного маркетингового комплексу 4P? Яку концепцію обрати - 4P, 8P чи 12P? Чи дійсно є необхідність у такому розширенні комплексу?

Контакти
Отримувати новини
© 2017 DiNANTA
Made on
Tilda