АВТОРСЬКІ СТАТТІ


АФІЛІЙОВАНИЙ АБО ПАРТНЕРСЬКИЙ МАРКЕТИНГ - МЕХАНІЗМ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ


ЩО ТАКЕ АФІЛІЙОВАНИЙ МАРКЕТИНГ


У сучасному світі, де електронна комерція та цифрові технології набувають все більшої популярності, афілійований або партнерський маркетинг стає все важливішим інструментом для бізнесу. Цей вид маркетингу забезпечує співпрацю між двома сторонами – рекламодавцем та афілійованим партнером – з метою просування товарів чи послуг та отримання прибутку обома сторонами. У цій статті розглянемо особливості афілійованого маркетингу, його ефективність та умови, за яких він працює найкраще.

Афілійований маркетинг має свої особливості, які відрізняють його від інших форм реклами та маркетингу:

 • Партнерська структура. Афілійований маркетинг базується на взаємодії між рекламодавцем та афілійованим партнером. Рекламодавець надає партнерам унікальні посилання або промокоди, які вони використовують для реклами товарів чи послуг рекламодавця. Кожен раз, коли покупець здійснює покупку через таке посилання або застосовує промокод, афілійований партнер отримує від рекламодавця комісійні від продажу або за іншу дію потенційного клієнта (наприклад, завантаження додатка, підписка на розсилку, завантаження презентації, реєстрація особистого кабінету тощо).
 • Орієнтованість на результат. У афілійованому маркетингу партнери отримують винагороду тільки за фактичні результати – конкретні продажі або дії. Це робить його більш ефективним та економічно вигідним для рекламодавців.
 • Широке охоплення аудиторії. Завдяки афілійованому маркетингу рекламодавці можуть розширити свою аудиторію і просувати товари чи послуги через додаткові канали. Афілійовані партнери, які спеціалізуються в певних нішах або мають велику базу підписників, можуть привернути нових клієнтів, яких важко було б залучити іншими методами маркетингу.

Афілійований маркетинг є ефективним інструментом для багатьох бізнесів, особливо в таких випадках:

 • Інформаційні продукти. Афілійований маркетинг часто використовується для просування інформаційних продуктів, таких як програмне забезпечення, мобільні додатки, ігри, різноманітні онлайн курси тощо. Афілійовані партнери, які мають довіру своєї аудиторії, можуть ефективно рекламувати такі продукти та забезпечити високі конверсії.
 • Нішеві ринки. У вузьких нішах, де цільова аудиторія обмежена, афілійований маркетинг може бути ефективним. Партнери, які спеціалізуються в конкретній галузі або мають відповідний профіль аудиторії, можуть привернути клієнтів, які активно цікавляться певними товари чи послугами.
 • Роздрібні продажі онлайн. Для онлайн магазинів та компаній афілійований маркетинг може бути дуже результативним. Партнери, які мають відповідну аудиторію, можуть привернути нових клієнтів та збільшити продажі.


ПЛАТФОРМИ АФІЛІЙОВАНОГО МАРКЕТИНГУ

Існує багато платформ, які зводять рекламодавців та афілійованих партнерів разом для здійснення партнерського маркетингу. Ці платформи надають інструменти для встановлення, відстеження та оплати партнерських винагород. Ось кілька прикладів таких платформ на глобальному ринку:

 • Amazon Associates є однією з найбільш популярних партнерських платформ. Вона дозволяє афілійованим партнерам рекламувати продукти, які доступні на Amazon.com, і отримувати комісійні від кожного продажу, здійсненого через їх посилання. Платформа надає інструменти для створення та відстеження партнерських посилань та надає звіти про продажі та винагороди.
 • Commission Junction, також відома як CJ Affiliate, є однією з провідних партнерських платформ. Вона забезпечує зв'язок між рекламодавцями і афілійованими партнерами з різних галузей. Платформа пропонує інструменти для вибору товарів або послуг, розміщення партнерських посилань та відстеження конверсій. Вона також надає детальну аналітику та звіти для оптимізації кампаній.
 • ShareASale є іншою популярною партнерською платформою, яка з'єднує рекламодавців і афілійованих партнерів. Вона пропонує широкий вибір продуктів та послуг, які можна просувати, і надає інструменти для створення партнерських посилань, відстеження конверсій та отримання звітів. ShareASale також відома своїми надійними системами виплат комісій та якісною підтримкою користувачів.
 • Rakuten Advertising (раніше відомий як LinkShare) є глобальною партнерською платформою, яка з'єднує рекламодавців і афілійованих партнерів з усього світу.

Ці платформи забезпечують інфраструктуру та інструменти для здійснення афілійованого маркетингу, включаючи відстеження переходів, конверсій та виплату винагород афілійованим партнерам. Кожна з них має свої особливості, і рекламодавці можуть вибрати платформу, яка найкраще відповідає їхнім потребам та галузі.


ЯК ПРАЦЮЄ АФІЛІЙОВАНИЙ МАРКЕТИНГ

З технічної точки зору афілійований маркетинг працює наступним чином:

 • Реєстрація рекламодавця. Рекламодавці реєструється на партнерській платформі та створюють партнерську програму. Вони надають необхідну інформацію про свій бізнес, продукти або послуги, винагороди для афілійованих партнерів та інші деталі.
 • Підключення афілійованих партнерів. Рекламодавець встановлює спеціальні партнерські посилання або банери, які будуть використовуватись афілійованими партнерами для рекламування продуктів або послуг. Ці посилання містять унікальний ідентифікатор, що дозволяє відстежувати переходи та конверсії.
 • Реклама афілійованими партнерами. Афілійовані партнери беруть партнерські посилання та рекламують їх на своїх веб-сайтах, блогах, соціальних мережах, електронних розсилках тощо. Кожен раз, коли користувач переходить за партнерським посиланням і здійснює покупку або певну дію (наприклад, заповнення форми), відбувається конверсія.
 • Відстеження та аналітика. Партнерські платформи надають інструменти для відстеження переходів, конверсій та продажів, зроблених через партнерські посилання. Рекламодавці можуть аналізувати дані, щоб оцінити ефективність своєї партнерської програми, розраховувати комісійні виплати та приймати рішення щодо оптимізації.
 • Винагорода афілійованим партнерам. За кожну успішну конверсію, здійснену через партнерське посилання, рекламодавець виплачує афілійованому партнеру винагороду. Це може бути фіксована сума або відсоток від продажу. Виплати можуть здійснюватися регулярно або за запитом партнера в рамках встановлених правил партнерської програми.

Афілійований маркетинг дозволяє рекламодавцям ефективно просувати свої продукти та послуги, використовуючи потужний маркетинговий канал афілійованих партнерів. Водночас, афілійовані партнери отримують можливість заробляти гроші, рекомендуючи товари та послуги, які вони вважають цінними для своєї аудиторії.

Досягнення комерційних цілей підприємства за допомогою ефективного маркетингу вимагає глибокого знання ринкової ситуації, розуміння потреб споживачів, вміння аналізувати та знаходити альтернативи, творчого та креативного підходу до розв'язання проблем. Наша компанія має великий досвід визначення оптимальної маркетингової стратегії для бізнесу замовника, створення потужного бренду та ринкового позиціонування, а також розробки маркетингового комплексу для впровадження обраної стратегії. З послугами та рішеннями нашої компанії можна ознайомитися, відповідно, на сторінках "Послуги" та "Рішення".
Популярні статті блогу
Як скласти бізнес-план - головні елементи, структура та поради
Що таке бізнес-план? Яку структуру має бізнес-план та які елементи є визначальними? Як складається бізнес-план на практиці?
Маркетингова стратегія - визначення, розробка, поради
Що таке маркетингова стратегія? Як розробити маркетингову стратегію? Які фактори брати до уваги у процесі побудови маркетингової стратегії?
Як скласти маркетинговий план - визначення, структура та поради
Що таке маркетинговий план? Яку структуру має маркетинговий план та які елементи обов'язкові для успіху? Чи існує ідеальний приклад маркетингового плану?
Бренд та брендинг у сучасному маркетингу
Що таке бренд? Чому важливо мати та пиклуватись про сильний бренд? Яке значення має брендинг для компаній у сучасних реаліях??
Капітал бренду як центральний елемент маркетингового комплексу
Що таке капітал бренду? Які переваги надає капітал бренду? Яку структуру має капітал бренду? Як створити капітал бренду?
Позиціонування як метод розбудови капіталу бренду
Що таке позиціонування? Як позиціонування співвідноситься з концепцією капіталу бренду? Як впровадити покрокове позиціонування на практиці?
Інтеграція вторинних асоціацій у позиціонування бренду
Що таке вторинні або допоміжні асоціації? Яке значення мають вторинні асоціації для споживчого сприйняття бренду? Що є джерелом для вторинних асоціацій?
Базові елементи бренду: назва, домен, логотип, слоган, персонаж та інші
Що таке базові елементи бренду? Якими є загальні та специфічні критерії відбору? Як поєднати елементи для максимізації капіталу бренду?
Еволюція маркетингового комплексу від 4P до 12P
Що таке маркетинговий комплекс? З яких елементів складається маркетинговий комплекс? Які фактори впливають на еволюцію маркетингового комплексу?
Як розробити маркетинговий комплекс - класична концепція 4P
З чого складається маркетинговий комплекс за концепцією 4P? Які стратегії, підходи та інструменти найбільш поширені для кожного елементу комплексу?
Додаткові елементи маркетингового комплексу - концепції 8P, 12P
Які елементи додаються до класичного маркетингового комплексу 4P? Яку концепцію обрати - 4P, 8P чи 12P? Чи дійсно є необхідність у такому розширенні комплексу?

Контакти
Отримувати новини
© 2017 DiNANTA
Made on
Tilda